طرز کار کفپوش عایق برق

طرز کار کفپوش عایق برق یا همان تشک عایق برق که متناسب با ولتاژ پست های برق متغییر است .

عرض کفپوش غایق برق 1 متر و طول آن عموماً 10 متر می باشد . ولی نسبت به نیاز مشتری کمتر خواهد شد .که انواع کفپوش عایق برق در این صفحه توضیح داده شده است .

 

 طرز کار کفپوش عایق برق چگونه است ؟

طرز کار کفپوش عایق برق به گونه ای است که باید در مکانهایی که پرسنل بصورت ایستاده مقابل تجهیزات برق مانند تابلو فشارقوی مشغول به کار هستند مورد استفاده قرار گیرد.

افرادی که در معرض خطر هستند باید روی فرش عایق برق قرار بگیرند تا از آنها در مقابل شوکهای الکتریکی که از طریق پا و اتصال به زمین ایجاد میشود محافظت شود.

 

استفاده از کفپوش عایق برق نا مناسب

به عبارت دیگر برق گرفتگی زمانی اتفاق می افتد که شخص به عنوان قسمتی از مدار الکتریکی ، جریان برق را از خود عبور دهد و هنگامیکه کفپوش لاستیکی عایق برق در زیر پای شخص ، این مدار الکتریکی را قطع مینماید

عملاً جریان برق قادر به عبور از بدن نیست و به این ترتیب از جان انسان در برابر برق گرفتگی ، سوختگی های شدید و حتی فوت ناشی از برق گرفتگی محافظت میشود. 

 

کفپوش عایق برق در چه محل هایی نصب می شود ؟

کفپوش عایق برق حتما باید جلوی تابلو دژنکتور ، تابلو سکسیونر جهت حفاظت از جان فردی که در حال تعمییر یا قطع و وصل تابلو می باشد نصب گردد .

 

کارکفپوش عایق برق و حفاظ قسمت های برق دار :

در قسمت های فلزی برق دار مانند تابلو های بزرگ که ولتاژ مستقیم آن ها با زمین 50 ولت بیشتر است باید با توجه به برقی که دارد برای کارگران سکوی عایقی نصب شود .

 

کار کفپوش عایق برق در تعمیرات الکتریکی:

افرادی که کار آن ها با دستگاه های الکتریکی است باید از ابزار های عایق بندی شده استفاده کنند در موقع کار روی چهارپایه و سکو ها یا فرش هایی که کاملا از زمین عایق هستند کار کنند.

طرز کار کفپوش عایق برق
طرز کار کفپوش عایق برق

     

برچسب ها انواع کفپوش عایق برق, اهمیت کفپوش عایق برق, طرز کار کفپوش عایق برق, قیمت کفپوش عایق برق, کار کفپوش عایق برق, کار کفپوش عایق برق 1000 ولت, کفپوش عایق برق, کفپوش عایق برق 1000 ولت, کفپوش عایق برق 400 ولت, کفپوش عایق برق Sichern, کفپوش عایق برق تهران سوئیچ, کفپوش عایق برق فشار ضعیف, نصب کفپوش عایق برق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *