دژنکتور گازی پارس سوئیچ

کلیات دژنکتور گازی پارس سوئیچ :
کلیدهای قدرت گازی یا همان دژنکتور گازی تیپ FP  که از سیستم پافر جهت خاموش کردن قوس بهره میجویند دارای سیستم وزش دوبل (dual axial blast) بوده و بدین جهت قادرند قوس بوجود آمده در زمان قطع کلید قدرت را بطور موثر و با سرعت مناسب خاموش نمایند این مشخصه و خصوصیات حرارتی قابل ملاحظه گاز SF6 موجبات کاهش حجم قوس و افزایش طول عمرکنتاکتهای قوس و در نتیجه طول عمر دژنکتور میگردد.

دژنکتور گازی پارس سوئیچ مدل FP تحت لیسانس کمپانی آلستوم فرانسه و با بالاترین کیفیت مطابق با استانداردهای
(64100)IEC 62271-100.BS5311.VDE670, UTEC
تولید شده و در رنجهای بشرح ذیل قابل عرضه است .

انواع دژنکتور گازی پارس سوئیچ :

 • ولتاژ نامی ۷/۲ الی ۳۶ کیلو ولت، جریان نامی ۶۳۰ الی ۲۰۰۰ آمپر و قدرت قطع ۱۶ الی ۵/ ۳۱ کیلو آمپر
 • فرمان از جلو یا فرمان از پهلو
 • با قابلیت نصب رله پر ایمر جریان اضافی و یا نصب رله ثانویه روی کلید .
 • با نصب سویچ فشار ( سنسور افت فشار ) روی هر یک از پلهای کلید برای نظارت بر فشار پلها.
 • با قابلیت کشویی شدن دژنکتور

مزایای دژنکتور گازی پارس سوئیچ تیپ FP:

 • زمان نصب کم به جهت طراحی مناسب
 • برخورداری از مکانیزم ساده و استهلاک ناچیز و بدون نیاز به تعميرات ( محدود به روغن کاری قطعات ) که بدین جهت بعنوان کلید های بی نیاز به تعمیر دژنکتور ، از آنها یاد میشود.
 • دژنکتور گازی پارس سوئیچ مدل FP مجهز به چرخ روی ارابه بوده و میتواند بصورت کلید قدرت کشویی در تابلوهای مربوطه استفاده شود .
 • والو شارژ و دشارژ گاز در دسترس بوده و بازرسی فشار گاز به سهولت و توسط یک مانومتر معمول امکانپذیر است .
 • به خاطر فشار نامی نسبتا پایین پلها ( ۳/۵ بار در ۲۰ درجه سانتیگراد) عملکرد این کلید کاملا ایمن و بدون هیچ گونه خطر میباشد .
 • از آنجاییکه بلهای کلید قدرت جدا از یکدیگر هستند امکان تعویض و جایگزین پل معیوب احتمالی با یک پل جدید در کمترین زمان امکانپذیر است.
 • به منظور ایمنی بیشتر برای شرایط و فشار غیر نرمال ، هرپل از کلید قدرت مجهز به یک دریچه ایمنی مخصوص است .
 • برای اطمینان از کیفیت گاز دژنکتور  ، هر پل از کلید قدرت دارای ماده جاذب رطوبت در داخل پل میباشد که موجبات جذب رطوبت و گاز های بوجود آمده در اثر سویچینگ کلید قدرت را فراهم می سازد .

گاز SF6 یک ماده عایقی عالی :

خواص دی الکتریک قابل توجه گاز SF6 در مقایسه با مواد عایقی دیگر مثل هوا و روغن عایق ، توانائی جذب و انتقال انرژی حرارتی قوس به همراه عملکرد فوق العاده آن ، این گاز را برای استفاده در دژنکتور بعنوان ماده ایده آل مطرح ساخته و موجبات کاهش اساسی ابعاد این نوع کلید قدرت گشته است . خاصیت الکترونگاتیویتی گاز SF6 عامل مهمی در کاهش شدت قوس ناشی از سویچینگ کلید شده و موجب افزایش طول عمر میگردد. گاز SF6 بلحاظ شیمیایی با ثبات بوده و بدین ترتیب طول عمر گاز SF6 باعث طول عمر دژنگتور گازی میباشد.

فشارگاز پلهای دژنکتور و نحوه بازرسی آنها :

شارژ گاز SF6 به پلهای دژنگتور FP با کیفیت درج شده در استاندارد IEC به میزان ۳/۵ بار تحت درجه حرارت محیط ۲۰ درجه سانتیگراد انجام میشود برای درجه حرارت محیط بالاتر پایینتر از ۲۰ درجه سانتیگراد، شارژگاز بایستی مطابق گراف مقابل انجام پذیرد.

سویچ افت فشار گاز پل :

در طراحی دژنگتور گازی FP محلی برای نصب سویچ افت فشار گاز پل در مواقع افت فشار گاز از حد نرمال ۳/۵ بار در زیر هر پل در نظر گرفته شده است و بسته به در خواست مشتری روی پلهای کلید نصب میگردد این سویچ همچنین میتواند بصورت دو پله ای ارائه گردد به این صورت که در مواقع افت فشارو کاهش به ۲/۹ بار یک سویچ عمل کرده ، سیستم آلارم را فعال نماید و در صورت ادامه کاهش فشار ، سویچ دوم فرمان قطع دژنکتور پارس سوئیچ را صادر نماید. لازم به ذکر است که ترمینالهای سویچ افت فشار طبق دیا گرام الکتریکی روی صفحه ترمینالهای دژنگنور در اختیار مصرف کننده میباشد و مصرف کننده قادر است بسته به نوع طرح سیستم حفاظت از ترمینالهای سویچ افت فشار استفاده نماید .

دژنکتور گازی پارس سوئیچ
دانلود کاتالوگ دژنکتور گازی پارس سوئیچ
برچسب ها انواع دژنکتور, بریکر پارس سوئیچ, تعمیر دژنکتور, تعمیر دژنکتور گازی, خرید دژنکتور, خرید دژنکتور گازی پارس سوئیچ, دژنکتور تابلو سنتی, دژنکتور کمپکت, دژنکتور گازی, قیمت دژنکتور, کاتالوگ دژنکتور, کاتالوگ دژنکتور گازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *